Seymen Koleji Fiyat Listesi 2023

Seymen Koleji fiyat listesi 2023 yılı itibariyle güncel bir şekilde paylaşıldı. Özellikle de son dönemlerde meydana gelen fiyatlardaki artışlar nedeniyle Seymen Koleji de fiyatlarında yeni bir tarife ortaya koyuldu. Bu noktada özellikle de son dönemlerin özellikle de hem lise hem de ortaokul çağındaki öğrencilerin en çok tercih ettiği okullardan bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. 2023-2024 yılı için de aktif olarak öğrenci kabulüne devam etmekte olan Seymen Koleji için belirlenen ve yeni kayıt ile eski eğitimine devam eden öğrenciler için belirlenen fiyatlar ne? Gelin inceleyelim.

Seymen Koleji İçin Paylaşılan Fiyat Listesi Şu Şekilde

  • Anaokulu         29.000 TL
  • İlkokul  34.180 TL – 37.000 TL
  • Ortaokul          41.835 TL – 44.000 TL
  • Anadolu Lisesi  43.750 TL – 47.000 TL
  • Fen Lisesi         54.690 TL – 58.000 TL

Belirtilen fiyatlar her ne kadar 2022 yılı için belirlenmiş olan fiyatlar olsa da yine 2023 yılı için de aynı şekilde benzer fiyatlara yakın ücretlerin talep edileceği yönüne ipuçları veriliyor. Eğitim öğretim sezonu için ekstra olarak bir zam yapılması gibi bir durumun söz konusu olmadığına da dikkat çekiliyor. Müdürler ve okul sahipleri ile birlikte son derece tedbirli bir ortam altına toplantılar gerçekleşmeye devam ediyor. Bu toplantılar sonucunda da alınan kararlar sonucu, belirtilen zam miktarı ve hem yeni öğrenciler hem de eski öğrenciler için ücretlerin ne kadar olması gerektiği gerek öğretmen maaşları gerekse de aynı şekilde okul giderleri de göz önünde tutularak yapılacak.

Fiyatlarda Herhangi Bir Artış Beklenmiyor

Kampüs, bursluluk sınavları ve yatılı kalma imkanları ile birlikte dikkat çekmekte olan bir kurum olan Seymen Koleji, özellikle de öğrencilerin yeni eğitim öğretim yıllarında veliler tarafından en çok tercih edilmekte olan okullar arasında yer alıyor. İlk olarak pandemi süreci için fiyatlarda herhangi bir artışa gidilmeyeceğini açıklayan Recep Tayyip Erdoğan, daha sonraki süreç için de KDV oranlarını sabitlemişti. Son olarak da geçen sene için özel okullar ve kolejler için %36 tutarında bir zam sınırı getirmesine rağmen bu sene için ise herhangi bir şekilde sınır koyulmadı. Bu nedenle de özel okullar kendilerinin belirlediği ve piyasa çekişmesini de ekstra olarak etkilemeyecek fiyatları belirlediler. Eğitim sezonunun başlaması ile belirtilen zammın üzerine ekstra bir zam yapılmayacağını belirten Seymen Koleji fiyat listesi 2023 yılı sonuna kadar geçerli olacağı şeklinde yorumlar yapıldı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;  Bahçeşehir Kocaeli Koleji Fiyat Listesi 2023

Fiyatlara Çeşitli Paketler Dahil Mi?

Seymen Koleji fiyat listesi 2023 yılı itibariyle de güncelleneceği yönündeki haberler yayınlanmıştı Bu noktada öğrenciler için çeşitli yemekhane ücretleri, okul servisleri, yatılı kalma imkanları ve pek çok eğitim paketi de yine standart eğitim paketlerinin yanı sıra ek olarak ücretlendirilmeye tabi tutulacak.

Yorum yapın